Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Za par minut smer madeira a potom 14denna karantena na azoroch :)

0 Citovat

To Tom : Nebudu, ani by mě tam nepustili, neboť nemám české občanství. Mohu nabídnout dočasný azyl ve Vídni, případně mohu dopravit k českým hranicím. 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Ryanair zrušil přítelkyni let 7.5 Vídeň - Tallin, odůvodnění zrušení - coronavirus. Bude to na dlouho.


My mame na Velku noc s Ryr Vie-Nyo a tiez cakam kedy ho zrusia. I ked na 90% nepojdeme ani ked ho nezrusia,lebo predpokladam ze opatrenia budu vsetky este v platnosti.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

jj, bolo mi povedane, ze mam teplotu zrazat pokial bude nad 38, problem je ze ma celkom boli chrbat a klby, vcera som kvoli tomu ani nemohla zaspat, takze paralen som si dala kvoli tomu, nie kvoli teplote, tak snad ma ten 1 paralen denne nejak extra neposkodi, urcite sa ma bude pytat hygiena na to v akom som stave, tak to s nimi prekonzultujem

pisala som uz niektorym holkam z pole dance a minimalne 3 maju tiez teploty a kasel, takze kde, kto, od koho a kedy to dostal, to uz je vo hviezdach, proste pocitajte s tym, ze to mate tiez :D 

Pole dance, to musíš mít super postavu - bude nějaké vystoupení až se z toho dostaneš?

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ten pocit, když i kapacita jako je Šmucler říká, že je to jen těžší chřipka...


Myslíš ten rozhovor na ct24 kde říká ptejte se mě na stomatologii, ne na epidemiologii? A kde pouziva slovni obraty jako hele reknete nam atd a samozvane navrhuje jednoduchá řešení (jak sám říká) byt se ho na to moderátorka nemá ptat?Nebo jsi čerpal z vycucu asklepion.cz?

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Za par minut smer madeira a potom 14denna karantena na azoroch :)

Ty jsi proste hráč. A až te “pustí”, tak se posuneš dál, pokud to ještě půjde, což mám trošku obavu, že v nejbližší době nepůjde ,a tam dalších 14 dnů karantena. Tomu říkám dobrodrůžo se vším všudy. Ale na druhou stranu, bude o čem vyprávět vnoučatům. Trošku mi to připomíná Remarqua a jeho dílo, jak za války uprchlíci pendlovali mezi státy na hranicích a nikdo je nechtěl :-). No držím pěsti. Každopádně bych na tvém místě zůstal v zemi  s dobrým zdravotnictvím a levným rumem :-). Rum na depresi, že nemůžeš cestovat dál a to zdravotnictví kvůli tomu, že v Itálii má problém čím dal víc mladých, takže to nakonec nebude jen o starých lidech.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Pole dance, to musíš mít super postavu - bude nějaké vystoupení až se z toho dostaneš?

tak urcite padrino https://www.youtube.com/watch?v=...NsWec ;

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ten pocit, když i kapacita jako je Šmucler říká, že je to jen těžší chřipka...


Ja doufám, že si děláš prdel, pokud jo, tak dobrej vtip a sebeironie, pokud ne, tak to fakt už nemá ani smysl jakkoliv víc komentovat.

0 Citovat

eremi napsal(a):


Ja doufám, že si děláš prdel, pokud jo, tak dobrej vtip, pokud ne, tak to fakt už nemá ani smysl jakkoliv víc komentovat.

Myslim, ze jsem tu nekde cetl jak pise, ze ma VS vzdelani, pokud je to pravda, tak hlavně ukazuje na tristni úroven  vysokoškolského vzdělání v Čr, coz me děsí podstatné více než koronavirus.

0 Citovat

[citace="niemandos"]

Ty jsi proste hráč. A až te “pustí”, tak se posuneš dál, pokud to ještě půjde, což mám trošku obavu, že v nejbližší době nepůjde ,a tam dalších 14 dnů karantena. Tomu říkám dobrodrůžo se vším všudy. Ale na druhou stranu, bude o čem vyprávět vnoučatům. Trošku mi to připomíná Remarqua a jeho dílo, jak za války uprchlíci pendlovali mezi státy na hranicích a nikdo je nechtěl :-). No držím pěsti. Každopádně bych na tvém místě zůstal v zemi  s dobrým zdravotnictvím a levným rumem :-). Rum na depresi, že nemůžeš cestovat dál a to zdravotnictví kvůli tomu, že v Itálii má problém čím dal víc mladých, takže to nakonec nebude jen o starých lidech.


Mozna to zase schytam ,nemyslim  ted konkretne  Italii ,tam to uz je asi  dost prusvih, kdyz kolabuji nemocnice , ale nebude to trosku  i o tom ze to mladi berou  az  stresove vazneji nez stari  ? Vidim to i na rodine  ,jsem nejstarsi , vlastne  v ohrozene skupine podle  toho co  ctu a  netvorim zadnou paniku ,spis mam tendenci to podle nich podcenovat , zatimco mladsi  se boji .vic 
0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Myslim, ze jsem tu nekde cetl jak pise, ze ma VS vzdelani, pokud je to pravda, tak hlavně ukazuje na tristni úroven  vysokoškolského vzdělání v Čr, coz me děsí podstatné více než koronavirus.

A co tě na tom prekvapuje?  Myslim na stavu VŠ vzdělávání. Vzhledem k tomu, kolik procent  mladých dnes studuje vysokou školu a faktu, ze akademici vydělávají téměř stejně jako prodavačky  v Lidlu, se nikdo nemůže divit.   O případech jako Plzeň a další ani nemluvě. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A co tě na tom prekvapuje?  Myslim na stavu VŠ vzdělávání. Vzhledem k tomu, kolik procent  mladých dnes studuje vysokou školu a faktu, ze akademici vydělávají téměř stejně jako prodavačky  v Lidlu, se nikdo nemůže divit.   O případech jako Plzeň a další ani nemluvě. 


Překvapuje mě  na tom fakt, že VS vzdělaný člověk evidentne bere nejaky vytrzek ze stránek estetické kliniky jako bernou minci a nedokáže si najít relevantní info 

0 Citovat

gg.bn napsal(a):


Překvapuje mě  na tom fakt, že VS vzdělaný člověk evidentne bere nejaky vytrzek ze stránek estetické kliniky jako bernou minci a nedokáže si najít relevantní info 

Tak věz, že dnes je VŠ vzdělaný člověk kdejaký hňup, co by před 20 lety nedokončil ani střední školu. Takže nemá cenu se divit. Ale píšu to všeobecně. Ono asi nikdo soudný  ani nečekal, že bude David psát, aby všichni přestali létat, protože je to nebezpečné :-).  Přece jen je to jeho živobytí. A nakonec jak jsem psal dříve. Stačí se podívat na diskuzi 2-3 týdny zpátky. 2/3 místních psali to samé co David, takže bych to zas tak neprožíval.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ono asi nikdo soudný  ani nečekal, že bude David psát, aby všichni přestali létat, protože je to nebezpečné :-).  Přece jen je to jeho živobytí.

Radsi se ho zastanu. Z 13. brezna, jako jeden z mala, prispevek na fb:


Vláda právě zakázala všem občanům ČR cestovat do zahraničí 🤚🙆‍♂❌🙏


Zákaz platí sice až od pondělí, i tak vycestování již nedoporučujeme. Kvůli vyhlášení pandemie nejsou platná cestovní pojištění v případech spjatých s koronavirem a pro ty z vás, kteří jste aktuálně na cestách, zvažte urychlený návrat domů.


Pevně věříme, že celé dění jsou jen preventivními opatřeními a informace, které dostáváme z médií jsou skutečně v reálném čase a situace je v ČR stále stabilizována.


Doma se držte mimo kontakt s okolím, tedy ideálně v karanténě. Vydržme to, ideálně se bude jednat o 2-3 týdny, které skutečně odhalí závažnost celé situace.


Ačkoliv jsme v uplynulých dnech vás v cestách podporovali a doporučovali neukvapeně rušit cesty, musíme změnit přístup a souhlasit s rozhodnutím vlády. Někdy holt musí ustoupit i cestovatelské ego. A že je po těch všech cestách dost velké.


Situaci na trhu letenek samozřejmě sledujeme i nadále, avšak neplánujeme akce vydávat, a to ani na druhou polovinu tohoto roku. Soustřeďme se nyní na prioritnější věci.


Zdraví zdar ❤

0 Citovat

The question now is whether the world can take lessons from China’s apparent success—and whether the massive lockdowns and electronic surveillance measures imposed by an authoritarian government would work in other countries.


Tak tohle je slušnšj vítr do plachet Velkýmu bratrovi... To se jim bude krásně argumentovat až nám budou tlačit čipy pod kůži!

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak věz, že dnes je VŠ vzdělaný člověk kdejaký hňup, co by před 20 lety nedokončil ani střední školu. Takže nemá cenu se divit. Ale píšu to všeobecně. Ono asi nikdo soudný  ani nečekal, že bude David psát, aby všichni přestali létat, protože je to nebezpečné :-).  Přece jen je to jeho živobytí. A nakonec jak jsem psal dříve. Stačí se podívat na diskuzi 2-3 týdny zpátky. 2/3 místních psali to samé co David, takže bych to zas tak neprožíval.

Před cca 3 týdny byla odlišná situace, to lze ještě nějak akceptovat z pohledu laika. Jako živnostník, kterého se týkají omezení mam teď take po kseftu, ale nemám zapotřebí zlehčovat nastalou situaci a David by si mohl uvědomit, že je i v jeho zajmu, aby se situace co nejrychleji uklidnila a přispět k tomu může jako provozovatel veřejného webu s celkem vysokým dosahem tim, že bude podávat relevantní informace, nikoliv své dojmy.

0 Citovat

Standa napsal(a):

Radsi se ho zastanu. Z 13. brezna, jako jeden z mala, prispevek na fb:


Vláda právě zakázala všem občanům ČR cestovat do zahraničí 🤚🙆‍♂❌🙏


Zákaz platí sice až od pondělí, i tak vycestování již nedoporučujeme. Kvůli vyhlášení pandemie nejsou platná cestovní pojištění v případech spjatých s koronavirem a pro ty z vás, kteří jste aktuálně na cestách, zvažte urychlený návrat domů.


Pevně věříme, že celé dění jsou jen preventivními opatřeními a informace, které dostáváme z médií jsou skutečně v reálném čase a situace je v ČR stále stabilizována.


Doma se držte mimo kontakt s okolím, tedy ideálně v karanténě. Vydržme to, ideálně se bude jednat o 2-3 týdny, které skutečně odhalí závažnost celé situace.


Ačkoliv jsme v uplynulých dnech vás v cestách podporovali a doporučovali neukvapeně rušit cesty, musíme změnit přístup a souhlasit s rozhodnutím vlády. Někdy holt musí ustoupit i cestovatelské ego. A že je po těch všech cestách dost velké.


Situaci na trhu letenek samozřejmě sledujeme i nadále, avšak neplánujeme akce vydávat, a to ani na druhou polovinu tohoto roku. Soustřeďme se nyní na prioritnější věci.


Zdraví zdar ❤


Tohle je naprosto v poradku.

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

To Tom : Nebudu, ani by mě tam nepustili, neboť nemám české občanství. Mohu nabídnout dočasný azyl ve Vídni, případně mohu dopravit k českým hranicím. 


Ok. To mě nenapadlo. Děkuji za nabídku, je to milé gesto, ale určitě ji nevyužiji. Myslim si, že ve Vídni je případně dost hotelů. A hlavně určitě nechci nikoho otravovat. 

Ještě jednou díky. 

0 Citovat

Tahle diskuze už začíná být pěkná sračka. Pan Eiselt studoval ve stejném ročníku ČVUT jako já, jen prostě mu to kazí business, tak to pro něj asi není příjemné, ale tahat do toho "novinkovske" sračky typu "kdo dnes studuje vysokou, tak by před x lety nevystudoval ani střední"... ach ta závist 

0 Citovat

Libor napsal(a):

Tahle diskuze už začíná být pěkná sračka. Pan Eiselt studoval ve stejném ročníku ČVUT jako já, jen prostě mu to kazí business, tak to pro něj asi není příjemné, ale tahat do toho "novinkovske" sračky typu "kdo dnes studuje vysokou, tak by před x lety nevystudoval ani střední"... ach ta závist 

Jaká závist. Co to proboha meleš? 

0 Citovat

Libor napsal(a):

Tahle diskuze už začíná být pěkná sračka. Pan Eiselt studoval ve stejném ročníku ČVUT jako já, jen prostě mu to kazí business, tak to pro něj asi není příjemné, ale tahat do toho "novinkovske" sračky typu "kdo dnes studuje vysokou, tak by před x lety nevystudoval ani střední"... ach ta závist 


Argumentace ve stylu "ach ta závist" je snad největší zlo na internetech mimo dark web. V reakci na jakoukoliv kritiku na jakékoliv sociální síti se objeví nějaký chytrák nebo spíše spousta chytráků, kteří napíší, že lidi kritizují, protože závidí. Tohle mě tak sere... Ne my ho tady nekritizujeme, protože závidíme (předpokládám, že většina lidí tady má dobrou práci a dobré peníze vzhledem k tomu, jak cestují), my ho kritizujeme, protože si prostě s tou chřipkou nedá pokoj.

Příspěvek na facebooku cestujlevne vypadal velice rozumně, ale David to tady opět všechno shodil.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Argumentace ve stylu "ach ta závist" je snad největší zlo na internetech mimo dark web. V reakci na jakoukoliv kritiku na jakékoliv sociální síti se objeví nějaký chytrák nebo spíše spousta chytráků, kteří napíší, že lidi kritizují, protože závidí. Tohle mě tak sere... Ne my ho tady nekritizujeme, protože závidíme (předpokládám, že většina lidí tady má dobrou práci a dobré peníze vzhledem k tomu, jak cestují), my ho kritizujeme, protože si prostě s tou chřipkou nedá pokoj.

Příspěvek na facebooku cestujlevne vypadal velice rozumně, ale David to tady opět všechno shodil.

Asi podobně jako tvrzení "Tak věz, že dnes je VŠ vzdělaný člověk kdejaký hňup, co by před 20 lety nedokončil ani střední školu." 

0 Citovat

😀Vy se mi snad zdáte...

0 Citovat

Štípni se, když si to čteš, jestli to je pravda :D 

0 Citovat

Libor napsal(a):

Asi podobně jako tvrzení "Tak věz, že dnes je VŠ vzdělaný člověk kdejaký hňup, co by před 20 lety nedokončil ani střední školu." 

Tak tohle já nepsal, protože bych byl sám proti sobě :D 

0